شنبه ، 3 آبان ، 1399

کد خبر: 685   |  دفعات بازدید : 719   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

در دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویان

14 بهمن, 1398
در دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویان

همزمان با فرارسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هیئت رییسه دانشگاه سلمان فارسی کازرون به اتفاق جمعی از دانشگاهیان این شهرستان با حضور در منزل یکی از شهدا انقلاب اسلامی کازرون، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی آن شهید والامقام، بر تداوم حرکت دانشگاه‌ها در مسیر پاسداشت خون ارزنده‌ی این شهید و سایر شهدای انقلاب اسلامی تأکید نمودند.
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این دیدار صمیمانه که عصر یکشنبه 13 بهمن ماه در آغازین روزهای دهه فجر انقلاب صورت گرفت، دانشگاهیان کازرون با حضور در منزل شهید محمدابراهیم قائدی به گفتگو با این خانواده پرداختند.
در این دیدار، حجت‌الاسلام دکتر علی‌اکبر عارف، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه‌های کازرون،  ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهید قائدی بلیانی خاطر نشان نمود: یکی از بهترین منابعی که می‌توان برای شناخت بهتر جریان انقلاب اسلامی برشمرد، شرح زندگی و دیدگاه‌های افرادی است که در جریان انقلاب به مقام رفیع شهادت رسیده‌اند. بنابراین بایستی اهتمام ویژه‌ای برای ثبت خاطرات این شهیدان داشت و شرح زندگی آنان را در قالب کتاب منتشر نمود تا هم پژوهشگران این حوزه و هم جوان‌ها و دانشجوها امکان دریافت درک دسترسی از حقیقت انقلاب داشته باشند.
در ادامه برادر شهید قائدی بلیانی ضمن خیرمقدم به حاضرین، طی سخنانی تصریح نمود: یکی از بهترین بسترهایی که می‌تواند در جهت شناسایی هرچه بهتر انقلاب اسلامی فعالیت نماید، دانشگاه‌ها هستند، چراکه این نهادهای علمی، امکان پژوهش و تحقیق در چنین حوزه‌هایی را دارند.
وی در ادامه افزود: با اتکا به تحقیق و پژوهش‌های دانشگاهی به ویژه در راستای تبیین شرایطی که منجر به وقوع انقلاب اسلامی شد، می‌توان روایت واقع‌گرایانه‌ای را از شرایطی که رژیم پهلوی برای مردم ایران به وجود آورده بود به دست داد و مانع از تحریف‌های فراوانی شد که از سوی برخی جریان‌های خاص ساخته و پرداخته می‌شوند.
گفتنی است در این دیدار، هیئت‌رییسه و نمایندگانی از دانشگاه‌های سلمان فارسی کازرون، آزاد اسلامی واحد کازرون، پیام‌نور، فرهنگیان، علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای خواهران کازرون حضور داشتند.

گروه : عمومی  |  
در دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویاندر دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویاندر دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویاندر دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویاندر دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویاندر دیدار دانشگاهیان کازرون با خانواده شهید قائدی بلیانی مطرح شد / لزوم تبیین شرایط منجر به انقلاب اسلامی برای دانشجویان
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان