جمعه ، 2 آبان ، 1399

کد خبر: 213   |  دفعات بازدید : 3415   |  نظرات : 1 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

گزارش عملکرد کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی آیت الله ایمانی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در شش ماه نخست سال 1394

28 مهر, 1394

1. تغییر رده بندی کتابخانه از دیویی به کنگره

     از آنجا که رده بندی دیویی به دلیل نداشتن پشتوانه انتشاراتی و عدم پشتیبانی از قفسه مجازی و مشکلات عدیده دیگر مناسب کتابخانه دانشگاهی نبود اجرای این طرح با مشخص شدن نقشه راه توسط معاونت پژوهشی با همکاری مسئولان کتابخانه از تاریخ 13/02/94 آغاز گردید. برآورد زمانی اجرای طرح 7 ماه بود ولی با عنایت خداوند و تلاش مضاعف همکاران در تاریخ 28/05/94 به پایان رسید.

 2.  راه اندازی قفسه مجازی بر روی پرتال کتابخانه

     با اتمام طرح تغییر رده بندی و چیدمان آنها شرایط جهت اجرای قفسه مجازی مهیا شد که اجرای این طرح از تاریخ 31/05/94  آغاز و در تاریخ 28/06/94 در 163 رده تعریف و به پایان رسید.

3.طرح جداسازی بخشهای مختلف کتابخانه

      به دلیل کوچک بودن فضای مطالعه، نیاز به زمان بیشتر جهت مطالعه، عدم وجود مکان مناسب جهت کار و استراحت کارشناسان کتابخانه طرح جداسازی مخزن کتابخانه از سالن های مطالعه همزمان با طرح تغییر رده بندی ارائه گردید. اجرای آن در تاریخ 10/06/94 آغاز و در تاریخ 09/07/94 به پایان رسید.

4. آیین نامه و فرمهای مورد نیاز کتابخانه

      تدوین آیین نامه کتابخانه، شرایط عضو شدن، اهدای کتاب به کتابخانه و فرمهای استاندارد جهت اجرای امور داخلی کتابخانه. پس از بررسی ها و مطالعه آیین نامه چندین کتابخانه، آیین نامه ای متناسب با موقعیت دانشگاه سلمان فارسی در 14 ماده و 9 تبصره و 3 پیوست در تاریخ29/02/94 به تصویب معاونت آموزشی و پژوهشی رسید.

5.ثبت نام دانشجویان به صورت گروهی

      پس از هماهنگی با مسولان شرکت پارس آذرخش( صاحب امتیاز نرم افزار کتابخانه دانشگاه سلمان فارسی) ثبت نام دانشجویان ورودی مهرماه 94 به صورت گروهی و بدون نیاز به حضور همکاران در محل ثبت نام، صورت گرفت. با این  امر ثبت نام  کتابخانه که کاری وقت گیر بود در زمان کوتاهتری صورت پذیرفت.

6. پیشنهاد راه اندازی سایت مجازی به معاونت آموزشی و پژوهشی

      از آنجا که رویکرد کتابخانه های بزرگ دنیا به سمت الکترونیکی کردن کتابخانه ها می باشد به یاری خدواند کتابخانه دانشگاه سلمان فارسی نیز جهت برطرف کردن مشکلات مکانی، سرویس دهی سریع و هدایت دانشجویان به سمت تکنولوژی های نوین هر چه زودتر با بررسی زیر ساختهای لازم سایت مجازی خود را راه اندازی     می نماید.

 کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی آیت اله ایمانی از ارائه پیشنهادات و انتقادات در جهت خدمت رسانی و کسب رضایت مخاطبان خود استقبال می نماید.

کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی آیت اله ایمانی 


گروه : عمومی  |  
نظرات
فاطمه راسخی
پنجشنبه, 07 آبان,1394 09:07 ب.ظ
سلام،واقعا خسته نباشی همكار عزیز،ایشالا همیشه موفق وموید باشید. ارادتمند شما راسخی
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان