یکشنبه ، 6 مهر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 293   |  دفعات بازدید : 2615   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

رشد 27 درصدی دانشجویان جدیدالورود نسبت به سال گذشته

19 مهر, 1395
رشد 27 درصدی دانشجویان جدیدالورود نسبت به سال گذشته

دکتر فرهاد براتی رئیس دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی گفت: تعداد دانشجویان ثبت نام شده در سال جاری نسبت به سال گذشته در همه مقاطع تحصیلی 2/27 درصد رشد را نشان می دهد.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی اظهار داشت: بحمدالله قسمتی از تلاش هایی که در یک سال گذشته صورت گرفته به ثمر نشسته است و دانشگاه سلمان فارسی رشد خوبی را در پذیرش و جذب دانشجو علی رغم عدم افزایش رشته جدید آن هم در شرایطی که تعداد شرکت کنندگان کنکور رشد نزولی داشته است، تجربه می کند.

وی گفت: تعداد دانشجویان ثبت نام شده در سال جاری نسبت به سال گذشته در همه مقاطع تحصیلی 2/27 درصد رشد را نشان می دهد که از این میان رشته ریاضیات و کاربردها با 86% و علوم کامپیوتر با 56% بیشترین رشد را داشته اند.

 براتی با بیان اینکه: 8/45% دانشجویان جدید الورود را پسران و 2/54% را دختران تشکیل می دهند افزود: جذب دانشجویان بومی نسبت به سال گذشته 20% افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی اظهار داشت:  با تمهیدات صورت گرفته در زمینه ثبت نام اینترنتی و همچنین تسهیلات فراهم شده در زمینه خوابگاه ها، ضریب جذب دانشجو یعنی نسبت ثبت نام کنندگان به کل افراد معرفی شده نیز به شاخص کم نظیر 6/83 درصد ارتقا یافته است.

فرهاد براتی گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در کنکور ارشد امسال هم خوش درخشیده اند. کسب رتبه ی اول کشوری در رشته آموزش زبان انگلیسی و همچنین کسب رتبه های دو رقمی در سایر رشته ها و قبولی در دانشگاههای معتبر کشور از قبیل: دانشگاه تهران، صنعتی امیر کبیر، تربیت مدرس، علم و صنعت، صنعتی اصفهان، شیراز شاهدی بر این ادعاست. این همه نشان از کیفیت و استاندارد قابل قبول آموزشی در این دانشگاه و تلاش اساتید دلسوز و متخصص در تربیت دانشجویان دارد.

گروه : عمومی  |  
رشد 27 درصدی دانشجویان جدیدالورود نسبت به سال گذشته
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان