چهارشنبه ، 25 تیر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 398   |  دفعات بازدید : 1696   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه به وجود می آید

05 دی, 1396
 بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه به وجود می آید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی دکتر فرهاد براتی در آیین معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه که صبح امروز با حضور اساتید در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد گفت:  بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه در شرایط خاص به اشکال مختلف به وجود می آید.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی در آیین معارفه دکتر علی غفارپناه عضو هیات علمی بخش ریاضی به عنوان مسئول جدید بسیج اساتید که با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون و اساتید دانشگاه برگزار شد،  با بیان اینکه: از دیدگاه امام راحل(ره)- بنیانگذار بسیج- در معنای خاص خود، موضوع بسیج، سابقه تاریخی طولانی مدتی دارد گفت: از منظر ایشان پیشینه بسیج به بیداری قوم بنی اسرائیل و قیام آن قوم بر ضد ظلم فرعونی به فرمان حضرت موسی( ع) و نیز اجتماع اصحاب صفه در برابر ظلم اشراف بت پرست مکه به دعوت حضرت رسول اکرم (ص) بر می گردد.

فرهاد براتی اظهار داشت: در نیم قرن اخیر می توان گفت که قیام پانزده خرداد 42 در برابر ظلم و خیانت رژیم پهلوی و استمرار این مبارزه تا سرنگونی حکومت شاهنشاهی در بهمن 57 دارای ماهیت بسیجی است.

براتی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) و در راستای تشکیل ارتش بیست میلیونی در 5 آذر 58 سازمان بسیج تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ماه 59 قانونی و رسمیت یافت و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعلق گرفت و امروزه به اشکال مختلف تحت عناوین بسیج دانش آموزی،دانشجویی، اساتید، طلاب و روحانیون، ادارات و مساجد فعالیت دارد.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که می فرمایند بسیج یعنی عنصر مومن انقلابی علاقمند به میهن و و کلام حضرت امام راحل( ره) که با اوصافی همچون شجره طیبه، مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان گمنام، میقات پابرهنگان، معراج اندیشه پاک اسلامی و لشکر مخلص خدا از بسیج تعبیر شده است گفت:  آنچه از بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب استنباط می شود فلسفه ایجاد بسیج و تداوم حرکت آن در حقیقت دفاع از اسلام و انقلاب و میهن است.

 وی در پایان بیان داشت: لازم است با آگاهی از فلسفه ایجاد بسیج و اهداف آن و تخلق به اخلاق اسلامی در این عرصه گام نهاد تا ان شاء الله شاهد تحقق آرمان های حضرت امام و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر اشاعه تفکر بسیجی باشیم. 

گروه : عمومی  |  
 بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه به وجود می آید بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه به وجود می آید بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه به وجود می آید بسیج در حقیقت حرکتی اجتماعی است که در هر جامعه ای به فراخور فرهنگ آن جامعه به وجود می آید
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان