جمعه ، 24 مرداد ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 644   |  دفعات بازدید : 870   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

رشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستند

21 آبان, 1398
رشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستند

جشن دانشجویان ورودی جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون با حضور هیئت رییسه دانشگاه، دادستان کازرون، نماینده دفتر استانی نهاد مقام معظم‌رهبری در دانشگاه، رییس پلیس فتا و دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد.

رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون در این نشست ضمن تبریک ورود دانشجویان جدید به شهرستان کازرون و دانشگاه سلمان، ابراز امیدواری کرد این دانشجویان با تکیه به ظرفیت‌های بالای اعضا هیئت علمی و همچنین بسترهای پژوهشی و فرهنگی موجود در دانشگاه سلمان و شهرستان کازرون، بتوانند دوران تحصیلی خود را با بیشترین موفقیت ممکن سپری کنند.
دکتر انوشیروان غفاری‌پور ضمن اشاره به روند موفقیت‌های این دانشگاه که موجب اقبال بیشتر آن در بین نفرات برگزیده کنکور شده است، از رشد 10درصدی جذب دانشجو در سال تحصیلی جاری خبر داد و خاطرنشان نمود: دانشگاه سلمان فارسی کازرون به عنوان یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های منطقه در حال حاضر دارای 11 رشته در مقطع کارشناسی، 3 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته دکتری است که در مجموع بیش از 1500 دانشجو در آن تحصیل می‌کنند.
رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون همچنین با تأکید بر اینکه دانشگاه، موتور محرکه جامعه است تصریح نمود: باتوجه به مأموریت و رسالت منطقه‌ای این دانشگاه، امیدواریم دانشجویان چه در دوران تحصیلی و چه پس از فراغت از تحصیل بتوانند برای شهرستان کازرون و نیازهای مختلف علمی و پژوهشی آن به عنوان بازوهایی قوی ایفای نقش کنند.
دکتر غفاری‌پور در پایان اظهار امیدواری نمود: امیدواریم با پشتیبانی وزارت علوم، مسوولان محترم شهرستان، مردم فهیم و متعهد کازرون و همچنین با تکیه به صبوری و توان دانشجویان، برخی از مشکلات و مسائل موجود را نیز برطرف نماییم.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام انصاری‌فرد، دادستان شهرستان کازرون طی سخنانی ضمن خوش‌آمدگویی به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه سلمان فارسی، خاطر نشان نمود: بنده هم در حوزه درس خوانده‌ام و هم در دانشگاه؛ بنابراین با شما و فضای دانشگاه بیگانه نیستم.
وی در ادامه با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در ترویج علم و تقویت نهادهای علمی کشور افزود: در روایت‌های مختلف و معتبر دینی هم آمده است که العلم السلطان. این یعنی ارزش علم در یک جامعه، اینقدر زیاد است که می‌تواند بر تمام وجوه مختلف حاکم شود.
حجت‌الاسلام انصاری‌فرد در ادامه یادآور شدند: مدرک باید در خدمت جامعه باشد. اگر مدرک تحصیلی که به دست می‌آورید به خانواده و جامعه شما کمک نکند، ارزشی ندارد. بنابراین تلاش کنید تا با علمی که به دست می‌آورید کمکی به خانواده و جامعه خودتان کنید.
سرهنگ محمدزاده، رییس پلیس فتا شهرستان کازرون نیز در این نشست به بیان توضیحاتی پیرامون حضور و فعالیت دانشجویان در فضای مجازی پرداخت.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر نزدیک به 70 درصد از جمعیت کشور در فضای مجازی و بسترهای اینترنتی حضور دارند، خاطر نشان نمود: بخش قابل توجهی از این جمعیت را جوانان تشکیل می‌دهند و ممکن است به دلیل عدم اطلاع و آگاهی کامل، درگیر برخی مسایلی شوند که تبعات حقوقی برای آنها داشته باشد.
وی در ادامه به بیان برخی تهدیدها و فرصت‌های موجود در فضای مجازی اشاره کرد و به تبیین و تشریح آنها پرداخت.
حجت‌الاسلام دکتر علی‌اکبر عارف، نماینده دفتر استانی نهاد مقام معظم‌رهبری در دانشگاه نیز در این نشست با دعوت از دانشجویان برای مشارکت در امور مختلف دانشگاه، گفت: با توجه به آنچه که از توان مدیریتی دانشگاه سلمان فارسی سراغ دارم، می‌دانم که فضای مناسبی برای حضور در فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و صنفی وجود دارد و این فرصت بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان می‌گذارد که بتوانند از این فضا استفاده مناسبی کنند.
ایشان همچنین خطاب به دانشجویان ورودی جدید افزودند: ارتباط با جامعه، دشمن‌شناسی، توجه به خودسازی و تهذیب نفس توأم با آموزش از جمله سرفصل‌های مهم دیگری هستند که بایستی در طول دوران دانشجویی توجه ویژه‌ای را به آنها داشته باشید.
حجت‌الاسلام عارف در پایان یادآور شدند: دانشگاه بدون تحقیق و پژوهش، تنها یک دبیرستان پیش‌رفته است. بنابراین لازم است اهتمام ویژه‌ای در خصوص توجه به مقولات تحقیقی و پژوهشی نیز داشته باشید تا از این زاویه بهتر بتوانید با جامعه نیز ارتباط برقرار کنید.
گفتنی است در ادامه این نشست که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و در سالن مردانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، معاونین و مدیران حوزه‌های مختلف دانشگاه به ارایه توضیحاتی پیرامون دانشگاه و معرفی قسمت‌های مختلف آن پرداختند. در وقت دوم برگزاری این نشست نیز رییس و کارشناسان مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه سلمان فارسی با برگزاری کارگاه‌هایی به ارایه‌ی توضیحات و آموزش‌های مختلفی به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه سلمان فارسی پرداختند. در پایان نیز به کلیه دانشجویان هدایایی اهدا و با صرف ناهار از آنها پذیرایی گردید.
گروه : عمومی  |  
رشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستندرشد ده درصدی جذب دانشجو در دانشگاه سلمان فارسی / دکتر غفاری‌پور: دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بازوهای علمی قوی برای نیازهای شهرستان کازرون هستند
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان