شنبه ، 2 مرداد ، 1400

آموزش زبان انگلیسی

رشته آموزش زبان انگلیسی در دپارتمان های علوم انسانی، آموزش و یا زبان شناسی کاربردی در دانشگاه های سراسر دنیا تدریس میشود. آموزش زبان در واقع میان رشته ای است و تلفیقی از علوم روانشناسی، زبان شناسی، جامعه شناسی، آموزش، انسان شناسی و تا حدودی ادبیات انگلیسی است. در نتیجه دامنه وسیعی از علوم مختلف را در بر میگیرد و علاقه مندان به این رشته قادر به تدریس و پژوهش در حوزه های مختلفی از کاریرد کامپیوتر و فن آوری در آموزش گرفته تا روش شناسی تدریس و آزمون سازی زبان خواهند بود.     

طول دوره کارشناسی:       
دوره کارشناسی رشته آموزش زبان انگلیسی شامل هشت نیمسال متوالی یا چهار سال تحصیلی و به صورت نظام واحدی است. طول هر نیمسال 16 هفته است. زمان تدریس هر واحد درسی در طول یک نیمسال از نوع نظری 16 و هر واحد عملی و آزمایشگاه 32 ساعت است.

وضعیت ادامه تحصیل:      
رشته آموزش زبان در ایران در میان رشته‌های مربوط به زبان از نظر ادامه تحصیل دارای شرایط بهتری است این رشته در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود و تا چند سال آینده هم به تعداد دانشگاه ‌هایی که در داخل کشور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این رشته می‌نمایند افزوده خواهد گردید.

بازار کار:            
فارغ‌التحصیلان این رشته از نظر بازار کار شرایط نسبتاً مناسبی دارند. بیشتر فعالیت‌های آن‌ها به آموزش زبان مربوط می‌شود. از تدریس در مؤسسات خصوصی آموزش زبان گرفته تا تدریس در دانشگاه ها، همکاری با مجلات و روزنامه‌های خارجی منتشر شده در داخل کشور، همکاری با صدا و سیما در بخش دوبله کردن فیلم‌های خارجی، همکاری با شرکت‌های مسافرتی به عنوان راهنمای ‌تور البته باید توجه داشت که هر دانشجویی صرفا با پاس کردن واحدهای دانشگاهی نمی‌تواند فرصت‌های شغلی خوبی داشته باشد بلکه این امر بستگی به پشتکار و دانش فرد دارد.

تاریخچه رشته در دانشگاه:

از مهرماه 89 با تصويب شورای گسترش آموزش عالی، رشته آموزش زبان انگليسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه سلمان فارسی کازرون راه اندازی شد. در حال حاضر گروه زبان انگلیسی دانشگاه دارای پنج عضو هیئت علمی می باشد:

امکانات آموزشی و پژوهشی گروه:

رشته آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه سلمان فارسی در جهت کلاس های تقویت مهارت های شنیداری و گفتاری و همچنین واحدهایی مانند آواشناسی و کاربرد کامپیوتر در آموزش زبان مجهز به کلاس چند رسانه ای (آزمایشگاه زبان) می باشد.  


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان