ﺳﻪشنبه ، 21 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 349   |  دفعات بازدید : 2183   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

انتظار غالب از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها فراهم آوردن زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است

15 اردیبهشت, 1396
انتظار غالب از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها فراهم آوردن زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است

دکتر فرهاد براتی رئیس دانشگاه سلمان فارسی در جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه به مناسبت هفته معلم که با حضور معاون و مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد،گفت: انتظار غالب از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها فراهم آوردن زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است

براتی در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم به اساتید و دانشجویان و تبریک روز معلم و بزرگداشت مقام علم و عالم و معلم به اساتید دانشگاه، به معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر هاشمی و مدیرکل محترم فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر ایرجی خوشامد گفت.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی از معاون و مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به خاطر قبول دعوت جهت حضور در جمع دانشگاهیان این دانشگاه به مناسبت هفته معلم با وجود برنامه‌های زیاد و ذیق وقت تشکر ویژه کرد.

رئیس شورای فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی اظهار داشت: با عنایت به جایگاه دانشگاه و محوریت علم انتظار غالب از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها فراهم آوردن زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است و این رشد و بالندگی باید بر اساس اصول علمی و تعمیق باورهای دینی و بالطبع فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی باید باشد.

فرهاد براتی با بیان اینکه: اگر میخواهیم دانشگاهها به عنوان واقعی کلمه و به تعبیر مقام معظم رهبری تمدن‌ساز باشند باید زمینه تضارب آرا در بین کنشگران علمی در این حوزه به صورت امن فراهم آید، گفت: باید از تنگ نظری‌ها پرهیز گردد تا به مصداق آیه شریفه «فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه» زمینه تثبیت و تعمیق فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی با محوریت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در جامعه فراهم آید.

براتی در پایان با اشاره به انتخابات 29 خرداد گفت: ما درآستانه دو انتخاب مهم در سطح ملی و محلی قرار داریم. در سطح ملی با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و در سطح محلی با انتخابات شوراها روبرو هستیم. می‌طلبد که قشر دانشگاهی به عنوان قشر نخبه و آگاه جامعه متعهدانه و مسئولانه در تمامی عرصه‌های اجتماعی و سیاسی حضور پیداکند و با آگاهی بخشیدن به بطن جامعه، علاوه بر تحقق حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری، جلوی حرکت پاندولی توسعه و پیشرفت جامعه گرفته شده و در سایه استفاده از خرد جمعی، با تعامل سازنده با جامعه بین‌الملل، با تکیه بر پتانسیل‌های داخلی و با روش‌های اعتدالی و میانه‌روی بتوانیم ان‌شاءالله ایران اسلامی را به آن جایگاهی که شایسته و بایسته آن هست رهنمون کنیم. 

گروه : عمومی  |  
انتظار غالب از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها فراهم آوردن زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است انتظار غالب از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها فراهم آوردن زمینه رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان