ﺳﻪشنبه ، 21 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 214   |  دفعات بازدید : 4742   |  نظرات : 2 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

با حضور معاون حقوقي وزير علوم ، مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد

09 آبان, 1394
با حضور معاون حقوقي وزير علوم ، مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد

مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد.

مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،  فرماندار شهرستان و مسئولین ادارات، سازمان ها و نهادهای مختلف شهرستان کازرون، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای گرامی فرماندار شهرستان کازرون ضمن تسلیت ایام محرم، به دکتر روشن و هیأت همراه و حضار خوش آمد گفتند.

وی این جلسه را، جلسه تجلیل از خادم نظام جمهوری اسلامی آقای دکتر پولادی که مفتخر به بازنشستگی شدند و تقدیر از حضور شخصی توانمند در سمت سرپرست دانشگاه -آقای دکتر براتی- دانستند .

گرامی گفت: این تحول منشاء خیر و برکت و خدمت به نظام جمهوری اسلامی و باعث تعالی و پیشرفت جامعه خواهد بود. ان شاء الله

فرماندار دانشگاه را سنگری دانست که  امروز در خط مقدم انقلاب اسلامی حرکت می کند.

گرامی افزود: ما هم چنان به سه طیف تهدید روبرو هستیم. 1. جنگ نرم که فرماندهان آن اساتید و سربازان آن دانشجویان هستند2. تهدید اقتصادی که به دلیل تحریم اقتصادی و خشکسالی و تغییرات آب و هوایی به وجود آمده است 3. نا امنی منطقه ای که البته نیروهای امنیتی ما اجازه نداده اند ناامنی در کشور ایجاد شود

فرماندار کازرون گفت: دانشگاه باید با عنایت به راهبردهای کلان نظام، توجه به علم و صنعت را در جهت ایجاد اشتغال و ترغیب و تشویق بخش خصوصی جهت برون رفت از تهدیدات و استقاده از شرکت های دانش بنیان را جهت بهبود آینده دانشجویان مورد توجه قرار دهد.

در ادامه مراسم دکتر روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم به سخنرانی پرداختند و ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین ( ع ) گفت: از جناب آقای گرامی می خواهیم که تاسیسات زیر بنایی شهرستان را در اختیار دانشگاه سلمان فارسی بگذارند و از سرپرست جدید دانشگاه انتظار داریم هرم علمی دانشگاه و ارتقاء سطح علمی اعضای هیأت علمی را در اولویت قرار دهند.

وی افزود: باید تلاش کنیم در سال 1404 به رتبه اول علمی برسیم؛ هر چند ملزوماتی دارد اما از افتخارات ملت ما این است که نشدنی ها را شد، کردند.

معاون وزیر افزود: دانشگاه محل تولید دانش است و در دانشگاه باید حرمت انسان ها گرامی داشته شود دانشگاه باید در نقد و تولید نظریه های جدید همت داشته باشند و اساتید دانشگاه در این زمینه تلاش کنند زیرا که مهمترین جای نقد و تولید نظریه های جدید کرسی های آزاد اندیشی است.

 دکتر روشن در پایان سخنان خود ضمن تشکر از همکاری های نماینده مردم محترم شهرستان کازرون در مجلس و زحمات دکتر پولادی، از دکتر براتی که مورد اعتماد وزارت علوم برای تصدی این مسئولیت قرار گرفتند تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود که ایشان بتوانند رضایت همه دانشگاهیان را جلب کنند.

در ادامه مراسم دکتر براتی سرپرست جدید دانشگاه ضمن خوش آمد گویی به معاون حقوقی وزیر و هیأت همراه و مسئولان شهرستان و همچنین اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی، از حضور همه آنان سپاسگزاری کردند.

وی ضمن اشاره ای به تاریخچه دانشگاه، ماموریت های دانشگاه را در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی؛ فرمایش ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که به تفصیل در اسناد بالا دستی توسعه ی علمی کشور از جمله سند چشم انداز 1404 و نقشه جامع علمی کشور منعکس شده دانست و  طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری به سران سه قوه، در مورد اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون زا و برون نگر، پویا و پیشرو بر ماموریت دانشگاه تاکید کردند.

دکتر براتی ادامه داد: بدون تردید پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان و تاثیر آن بر ساماندهی نظام های نوآوری از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید است که در سخنان ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی و برنامه های وزیر محترم علوم، تحقیقات وفناوری جناب آقای دکتر فرهادی مورد تاکید قرار گرفته است. بنابراین مسئولیت ما به عنوان متولیان امر آموزش عالی کشور بسیار سنگین است لذا از آنجا که محیط سازمان ها مدام در حال تغییر است لازم است فرصت ها و تهدید ها را در امور اجرایی پیش بینی نمود و با برنامه ریزی و توجه به نقاط قوت و ضعف، توسعه ی منابع و ساختارها ارزیابی و پایش گردد.

از این رو لازم است با استفاده از اسناد بالادستی ( بند ب ماده 20 قانون پنجم توسعه، نقشه علمی کشور و هم سند آمایش منطقه ای، برنامه راهبردی دانشگاه در قالب محورهای: انتظام امور آموزشی، پژوهشی و فناوری، امور اداری، تشکیلات و منابع انسانی و انتظام منابع مالی و سرمایه ای در جهت تحقق برنامه های دانشگاه تلاش جدی صورت گیرد.

سرپرست دانشگاه افزود: متاسفانه دانشگاه از مشکلات فراوانی در زمینه های مالی، اداری آموزشی ، پژوهشی و دانشجویی رنج می برد که تلاش در جهت رفع آنها، نقشه ی راه مدیریت این دانشگاه را در آغاز مسیر، تعیین می کند.

دکتر براتی در ادامه اهداف خود را بیان کرد و گفت: حفظ کرامت اعضای هیئت علمی و کارکنان خدوم دانشگاه و تاکید بر شایسته سالاری و قانون مداری و تعهد و استفاده از تمام پتانسیل های موجود در سیستم در جهت بهبود و ارتقاء همه جانبه دانشگاه گام بردارم.

وی اظهار داشت: به حفظ استقلال عملیاتی دانشگاه در عین تعامل سازنده و پویا با مسئولان و مقامات شهرستان متعهدم و حفظ موازین اسلامی و ارزش های فرهنگی را در چارچوب قانون بر خود فرض می دانم.

دکتر براتی در پایان از تمامی کسانی که در مسیر پیشرفت دانشگاه با همدلی و پرهیز از نگاههای فردی و دسته بندی های گروهی و درک واقعیات موجود، توسعه دانشگاه را وجهه همت خود قرار دهند دعوت به همکاری کرد.

گروه : عمومی  |  
با حضور معاون حقوقي وزير علوم ، مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد
نظرات
ff
یکشنبه, 10 آبان,1394 10:24 ق.ظ
سلام
ناشناس
دوشنبه, 18 آبان,1394 03:56 ب.ظ
به دکتر براتی تبریک می گم. امیدوارم انتخاب شایسته ایشان به عنوان سرپرست دانشگاه سلمان فارسی منشأ خیر و برکت باشد. با آرزوی توفیق روزافزون برای ایشان و سایر همکاران دانشگاهی
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان