شنبه ، 18 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 651   |  دفعات بازدید : 954   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تلاش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برای افزایش آگاهی در خصوص منع خشونت علیه زنان

13 آذر, 1398
تلاش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برای افزایش آگاهی در خصوص منع خشونت علیه زنان

دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون با برگزاری ویژه‌برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی «منع خشونت علیه زنان» ضمن تلاش برای افزایش آگاهی پیرامون حقوق زنان، با مصادیق خشونت علیه آنها نیز آشنا شده و به بحث و بررسی پیرامون آن پرداختند.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این برنامه ضمن اطلاع‌رسانی مصادیق خشونت از طریق نصب بنر و دایر نمودن بحث‌های دانشجویی درخصوص این مصادیق، فیلم سینمایی «این زن حقش را می‌خواهد» به کارگردانی محسن توکلی نیز نمایش داده شد و کارشناسان حوزه‌ی زنان و سلامت به ارایه سخنرانی‌های تخصصی در این خصوص پرداختند.
دکتر لیلا شاملی، مدیر گروه روان‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در نشستی که به همین منظور برگزار گردید، پیرامون تاریخچه روز جهانی منع خشونت علیه زنان، انواع خشونت‌ها، نگرش دین اسلام در رابطه با خشونت علیه زنان، اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) و همچنین لایحه تامین امنیت زنان در ایران سخنانی ایراد نمودند و ابراز امیداری کردند با افزایش سطح آگاهی‌های عمومی بتوان شاهد کاهش خشونت علیه زنان بود.
ایشان همچنین توجه بیشتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امور زنان را گامی مثبت در راستای رعایت حقوق زنان ارزیابی کرده و خاطر نشان نمودند: با راه‌اندازی پست‌های سازمانی ویژه امور زنان در سطح دانشگاه‌های کشور، از جمله انتخاب مشاور امور زنان در دانشگاه سلمان فارسی کازرون و بسیاری دیگر از دانشگاه‌های کشور، گام‌های امیدوارکننده‌ای در خصوص تحقق هرچه بیشتر حقوق زنان برداشته شده است که می‌تواند نقش بسزایی را در حوزه‌های دانشگاهی برجای بگذارد.
گفتنی است ویژه‌برنامه‌های منع خشونت علیه زنان از سوی کانون فرهنگی همیاران سلامت روان دانشگاه سلمان فارسی کازرون و با همکاری و همیاری معاونت فرهنگی اجتماعی، مرکز مشاوره، بهداشت و درمان و همچنین مشاور امور بانوان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در سطح این دانشگاه و سالن علامه دوانی برگزار گردید.
گروه : عمومی  |  
تلاش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برای افزایش آگاهی در خصوص منع خشونت علیه زنانتلاش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برای افزایش آگاهی در خصوص منع خشونت علیه زنانتلاش دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی برای افزایش آگاهی در خصوص منع خشونت علیه زنان
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان