جمعه ، 24 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 729   |  دفعات بازدید : 541   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

حمایت اهالی فرهنگ از کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی / مهدی تقی‌نژاد، نویسنده و پژوهشگر، برخی از آثار تألیفی خود را به کتابخانه کازرون‌شناسی اهدا نمود

12 خرداد, 1399
حمایت اهالی فرهنگ از کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی / مهدی تقی‌نژاد، نویسنده و پژوهشگر، برخی از آثار تألیفی خود را به کتابخانه کازرون‌شناسی اهدا نمود

مهدی تقی‌نژاد، نویسنده و پژوهشگر کازرونی با حضور در دانشگاه سلمان فارسی کازرون، ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی کتابخانه‌ی تخصصی کازرون‌شناسی، ده عنوان از کتاب‌های خود را در قالب 15 جلد، به این کتابخانه اهدا نمود.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، تقی‌نژاد در این رابطه خاطر نشان نمود: کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی پشتوانه هویتی و مطالعاتی برای کسانی است که می‌خواهند به صورت جدی و درست در حوزه کازرون پژوهش و مطالعه کنند.
این پژوهشگر کازرونی در ادامه افزود: طبیعی است نخستین گام برای پژوهش و شناخت، گردآوری تمام فعالیت‌های پژوهشی است که تاکنون انجام شده؛ این کار کمک می‌کند از فعالیت‌های تکراری و پژوهش‌های موازی جلوگیری شود. ضمن این که کمک می‌کند پژوهش‌های تازه از کیفیت و عمق بیشتری برخوردار شوند.
مدیر سابق فرهنگسرای بهاران تهران، همچنین خاطر نشان نمود: بهترین مکانی که می‌شود این کتابخانه در آن مستقر باشد دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی است که خوشبختانه دانشگاه سلمان فارسی پیش‌قدم شده و این خلا را مرتفع می‌کند. نکته دیگر اینکه جمع‌آوری کتاب‌های مرتبط به نوعی خود پژوهش به شمار می‌آید.
تقی‌نژاد در ادامه بر ضرورت حمایت اهالی فرهنگ از این اقدام تأکید نمود و افزود: شکل‌گیری کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی، حضور فعال و مشارکت جدی نویسندگان و پژوهشگران را می‌طلبد. به نظر من نخستین گام‌ها را خود نویسندگان و پژوهشگران باید بردارند و کمک کنند تا این اتفاق مبارک به سرانجام برسد. این همیاری مسیر را کوتاه‌تر و سریع‌تر می‌کند. از سوی دیگر برخی کتاب‌ها و پژوهش‌ها به راحتی در دسترس نیستند و تهیه آن‌ها مشکل است. بنابراین اگر دوستان نویسنده همت کنند و آثارشان را در اختیار دانشگاه قرار دهند کتابخانه در زمان کوتاهی شکل می‌گیرد.
دکتر مهدی رضایی، معاون فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی کازرون نیز ضمن تقدیر از این اقدام ارزنده و دوراندیشانه مهدی تقی‌نژاد، خاطر نشان نمود: بدون شک گام برداشتن در حوزه‌های تخصصیِ فرهنگی دشواری‌های خاص خود را به دنبال دارد، اما چنانچه در این مسیر اهالی فرهنگ و اندیشه همگام و همراه باشند، می‌توان با امید بیشتری این دشواری‌ها را مدیریت کرده و پشت سر گذاشت.
وی همچنین تصریح نمود: دانشگاه سلمان فارسی کازرون در راستای تحقق رسالت خود در جهت ارایه خدمات علمی و تخصصی به شهرستان کازرون، برنامه‌ریزی‌های متعددی را طرح‌ریزی کرده که از جمله آنها راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی و مرکز اسناد کازرون است که با تکیه به ظرفیت‌های علمی دانشگاه و همچنین توانمندی‌های دانشجویی آن در حال شکل‌گیری هستند.
معاون فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی همچنین خاطر نشان نمود: امیدواریم این اقدامات در کنار تداوم حمایت‌های اهالی فرهنگ، زمینه‌ساز افزایش پژوهش‌های علمی مختلف پیرامون شهرستان کازرون و مسایل گوناگون آن شود تا از این منظر دانشگاه سلمان فارسی توانسته باشد با تقویت گفتمان علمی، بیش از پیش به ارایه خدمات علمی به جامعه کمک نماید.
گفتنی است کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی دایر گردیده و در حال حاضر در مرحله جمع‌آوری منابع قرار دارد که پس از راه‌اندازی و در افقی بلندمدت، مرکز اسناد کازرون را نیز دایر خواهد نمود. در این مرکز علاوه بر کتاب‌های تخصصی مرتبط با کازرون، کتاب‌های منتشر شده از سوی نویسندگان و پژوهشگران کازرونی در حوزه‌های مختلف نیز گردآوری خواهند شد و علاوه بر آنها پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط با کازرون نیز در اختیار علاقمندان و مخاطبان این حوزه قرار خواهند گرفت.

گروه : عمومی  |  
حمایت اهالی فرهنگ از کتابخانه تخصصی کازرون‌شناسی دانشگاه سلمان فارسی / مهدی تقی‌نژاد، نویسنده و پژوهشگر، برخی از آثار تألیفی خود را به کتابخانه کازرون‌شناسی اهدا نمود
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان