شنبه ، 18 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 375   |  دفعات بازدید : 1958   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دانشگاهی تحول آفرین خواهد بود که در راستای آرمانهای اصلی انقلاب گام بردارد

08 آبان, 1396
دانشگاهی تحول آفرین خواهد بود که در راستای آرمانهای اصلی انقلاب گام بردارد

دکتر فرهاد براتی رئیس دانشگاه سلمان فارسی در آیین افتتاحیه جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورد که صبح امروز با حضور هیات رئیسه دانشگاه و دانشجویان جدیدالورود برگزار شد گفت: دانشگاهی تحول آفرین خواهد بود که در راستای آرمانهای اصلی انقلاب گام بردارد.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی در ابتدای جلسه ضمن تسلیت اربعین سالار شهیدان حضرت امام حسین ع به حضار و خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود به سخنی از حضرت امام خمینی (ره) که دانشگاه مبدأ همه تحولات است اشاره کرد و گفت: این سخن معمار کبیر انقلاب به این معنی است که  منشأ همه تحولات خوب و بد جامعه را در درون دانشگاه می جویند و می بینند و همین یک جمله کافی است تا ما به نقش و جایگاه و ارزش خود در درون نظام جمهوری اسلامی ایران بیشتر واقف گردیم و در جهت اعتلای این جایگاه نهایت سعی و تلاش خود را به کار بندیم.

براتی اظهار داشت: اگر آرمانهای اصلی انقلاب را در شعار آغازین انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی متصور شویم، متوجه خواهیم شد که دانشگاهی تحول آفرین خواهد بود که در راستای عملیاتی کردن این شعار اساسی گام بردارد.

رئیس شورای فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی کازرون گفت: دانشگاهی استقلال آفرین خواهد بود که خود مستقل باشد، دانشگاهی می تواند مدعی آزادی بخشی و مردم سالاری باشد که در درون خود آزاد اندیشی را تمرین و توسعه داده باشد و در نهایت دانشگاهی می تواند به اسلامیت این شعار جامعه عمل بپوشاند که با بسط گفتمان اسلام ناب و اصیل و بدور از لجام گسیختگی زمینه تضارب آرا و اندیشه ها  را در فضایی امن و علمی فراهم سازد.

فرها براتی خطاب به دانشجویان جدیدالورود بیان کرد: انتظار می رود دانشجویان عزیز با عنایت به نقش و جایگاه والای خود به عنوان پیشگامان پیشرفت و توسعه کشور در زمینه های مختلف دین خود را به دین، میهن و ملت خویش ادا نمایند.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون در ادامه با بیان موفقیت های دانشگاه در سال های اخیر افزودند: خوشبختانه دانشگاه سلمان فارسی در چند سال اخیر با همکاری و تشریک مساعی بخش های مختلف دانشگاه و تلاش دلسوزانه اعضای هیات علمی توانسته است در ارتقاء سطح کیفیت علمی و آموزشی دانشجویان توفیقات خوبی را به دست آورد که شاهد آن قبولی بیش از 130 نفر از دانشجویان این دانشگاه در کنکور کارشناسی ارشد سال 96 در بهترین دانشگاههای دولتی کشور می باشد که این نشان از تلاش و دانش اساتید عزیز و نیز خودباوری و همت دانشجویان این دانشگاه دارد.  

براتی در پایان ضمن تبریک مجدد به دانشجویان جدیدالورود به خاطر ورود به مقطع جدیدی از زندگی خود گفت: موفقیت دانشجویان این دانشگاه برای ما افتخار بزرگ و برای شما یک محرک و انگیزه قوی است که خود را باور کنید و با بهره گیری از علم و دانش اساتید در این فضای صمیمی هر چه بیشتر به آینده و کسب مدارج علمی بالاتر امیدوارتر باشید ان شاءالله. 

گروه : عمومی  |  
دانشگاهی تحول آفرین خواهد بود که در راستای آرمانهای اصلی انقلاب گام بردارددانشگاهی تحول آفرین خواهد بود که در راستای آرمانهای اصلی انقلاب گام بردارد
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان