جمعه ، 24 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 758   |  دفعات بازدید : 255   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر فریدون عباسی‌دوانی: مصمم به تقویت کمّی و کیفی دانشگاه سلمان فارسی هستم / این دانشگاه در سطح دانشگاهی برای توسعه کشور، توانمند شود

31 تیر, 1399
دکتر فریدون عباسی‌دوانی: مصمم به تقویت کمّی و کیفی دانشگاه سلمان فارسی هستم / این دانشگاه در سطح دانشگاهی برای توسعه کشور، توانمند شود

صبح روز دوشنبه 30 تیرماه، مراسم تودیع و معارفه ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در قالب یک جلسه‌ی کاری و با حضور دکتر غلامعلی منتظر رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، حجت‌الاسلام صباحی امام جمعه، رنجبر معاون فرماندار ویژه کازرون، شفیعی مسوول دفتر نماینده شهرستان‌های کازرون و کوهچنار، جمعی از رئوسای ادوار مختلف دانشگاه سلمان فارسی و برخی دیگر از مسوولین شهرستان در دانشگاه سلمان فارسی برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این مراسم پیام دکتر فریدون عباسی‌دوانی، نماینده شهرستان‌های کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی که نتوانستند به صورت حضوری در این مراسم حضور یابند، توسط مسوول دفتر ایشان قرائت گردید. دکتر عباسی‌دوانی در متن پیام خود خاطر نشان نموده بود: دانشگاه و پیشرفت علمی آن در کنار حفظ هویت فرهنگی، تضمین کننده استقلال سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در عرصه‌های مختلف ملی و بین‌المللی است. معتقدم دانشگاه‌های ما در مختصات انقلاب اسلامی، به عنوان محور توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خواهند بود. جدی گرفتن جایگاه و نقش تعیین کننده اساتید به عنوان فرماندهان جهاد علمی و در سنگر دانشگاه، می‌تواند در حل بسیاری از چالش‌های کشور، به ویژه در این دوران حساس که دشمن با تمام ظرفیت به میدان آمده است و رفاه و اقتصاد جامعه ما را هدف قرار داده است، گره گشا باشد.

ایشان همچنین در پیام خود یادآور شدند: نگاه راهبردی مدیران و خرد جمعی در این شهرستان، توسعه دانشگاه‌های شهرستان در طراز مردم فرهیخته این خطه است. ما امروز شاهد حضور وحدت آفرین بسیاری از دلسوزان این شهر برای کمک به توسعه و پیشرفت کازرون هستیم و مسیر توسعه و پیشرفت کازرون در حال ریل‌گذاری است. در این میان توجه به ارتقا کمی و کیفی محیط دانشگاه برای گرفتن نقش در طرح‌های توسعه از اولویت‌هاست. در گام اول انتظار داریم به همت اساتید، دانشجویان و دست‌اندرکاران دانشگاه سلمان فارسی، شاهد توسعه کمی و کیفی براساس نظام برنامه‌ریزی هدفمند در حوزه‌های آموزشی، تحقیقاتی و فرهنگی باشیم.

دکتر فریدون عباسی‌دوانی همچنین تأکید نموده بود: دانشگاه سلمان فارسی باید توانمند شود و در قواره یک دانشگاهِ محور برای پیشبرد توسعه کشور قرار گیرد. این مسئله با حضور برادر گرامی جناب دکتر فاضل‌نیا به عنوان یکی از نخبگان این شهر با رویکرد توسعه‌گرایی و صاحب تجارب در مدیریت‌های گذشته، می‌تواند ما را به این اهداف نزدیک کند.

ایشان در پایان ضمن تشکر از زحمات رئوسای سابق این دانشگاه به ویژه دکتر غفاری‌پور، از هیئت امنا این دانشگاه و مدیران وزارت علوم، دانشگاه شیراز و همه‌ متولیان امر که در حمایت و پشتیبانی از دانشگاه سلمان فارسی مسوولیت دارند، تقدیر نمود و با گرامی‌داشتن یاد و خاطر شهدا شهرستان، تصریح نمود: اینجانب مصمم هستم با کمک همه‌ی عزیزان و دانشگاهیان این شهر برای توسعه زیرساخت‌ها و ارتقا دانشگاه‌های این شهر در تعامل با متولیان امر در وزارت علوم، وزارت بهداشت و معاونت علمی ریاست‌جمهوری به تقویت کمی و کیفی دانشگاه سلمان فارسی توجه ویژه نمایم و ان‌شاالله در ایام پیش‌رو شاهد عملیاتی شدن طرح‌ها و برنامه‌های ایجاد شده خواهیم بود.

حجت‌الاسلام صباحی امام جمعه کازرون، دکتر منتظر، رییس دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، دکتر غفاری‌پور ریاست پیشین دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر فاضل‌نیا سرپرست این دانشگاه از دیگر سخنران‌های این مراسم بودند که مشروح اظهارات آنها در قالب خبرهای جداگانه‌ای از طریق پایگاه‌های رسمی خبری دانشگاه سلمان فارسی کازرون منتشر شده است.

گفتنی است در پایان این مراسم دکتر منتظر، تقدیرنامه دکتر غلامی برای دکتر غفاری‌پور را به ایشان اعطا و حکم صادر شده از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای تصدی سرپرستی دانشگاه سلمان فارسی کازرون توسط دکتر فاضل‌نیا را به ایشان تقدیم نمود.

حضور در قطعه شهدا گمنام و تجدید میثاق با آرمان‌های آنها و همچنین بازدید از پردیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، از جمله دیگر برنامه‌هایی بود که در قالب آیین تودیع و معارفه ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار گردید.

گروه : عمومی  |  
دکتر فریدون عباسی‌دوانی: مصمم به تقویت کمّی و کیفی دانشگاه سلمان فارسی هستم / این دانشگاه در سطح دانشگاهی برای توسعه کشور، توانمند شود
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان