یکشنبه ، 19 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 199   |  دفعات بازدید : 3516   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

سند راهبردی دانشگاه سلمان فارسی کازرون تدوین شد

25 خرداد, 1394

سند راهبردی دانشگاه سلمان فارسی کازرون توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در ده فصل و 9 پیوست با همکاری هیأت رئیسه، معاونان و مدیران دانشگاه تدوین شد.

این سند بر مبنای مدل برایسون انجام شد که این مدل در موارد متعدد در سازمان های آموزشی و پژوهشی داخل و خارج کشوربرای تدوین برنامه راهبردی استفاده شده و برای این گونه سازمان ها اثربخشی به دنبال داشته است.

در جلسات کمیته برنامه ریزی راهبردی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، وظایف سازمانی رسمی و غیر رسمی و ذینفعان دانشگاه تحلیل شدند و بر اساس اطلاعات حاصل و تحلیل های بیشتر، مأموریت دانشگاه تنظیم شد. پس از آن محیط خارجی و داخلی دانشگاه تحلیل و با اطلاعات تولید شده تا این مرحله موضوعات راهبردی پیش روی دانشگاه تعیین شدند. برای هر موضوع راهبردی، راهبرد مناسب تنظیم شد و برای تحقق هر راهبرد، راهکارهای موثر طراحی شدند.

این سند شامل 10 فصل و نه پیوست است. در فصل اول گزارشی از وضعیت شهرستان کازرون و دانشگاه سلمان فارسی ارائه شده و به روش انجام برنامه ریزی راهبردی و اسناد بالادستی مطالعه شده اشاره می شود. فصل دوم خلاصه ی برنامه راهبردی دانشگاه را ارائه می کند. فصل های سوم تا دهم نتایج اجرایی گام های مدل برایسون را ارائه می دهند.( فصل سوم: تحلیل وظایف رسمی و غیر رسمی، فصل چهارم تحلیل ذینفعان، فصل پنجم: تنظیم بیانیه ماموریت، فصل ششم: تحلیل محیط، فصل هفتم: تعیین موضوعات راهبردی، فصل هشتم: تعیین راهبردها، فصل نهم: تعیین راهکارها و برنامه عملیاتی و فصل دهم: دورنمای موفقیت)

مفاهیم و راهنمای برنامه ریزی راهبردی مدل برایسون در پیوست الف آمده است. در پیوست ب تا خ متن اسناد بالادست مطالعه شده آمده است.( پیوست الف: برنامه ریزی راهبردی در سازمان های دولتی و غیر انتفاعی، پیوست ب: چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 هجری شمسی، پیوست پ: سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه، پیوست ت: قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران( 1394-1390 )، پیوست ث: نقشه جامع علمی کشور، پیوست ج: قانون اهداف وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پیوست چ: برنامه تقدیمی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی، پیوست ح: آیین نامه جامع مدیریت دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری، پیوست خ: سند ملی توسعه استان فارس)

گروه : عمومی  |  
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان