یکشنبه ، 19 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 291   |  دفعات بازدید : 2711   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

مدرک گرا نباشیم و درس را برای علم آموزی بخوانیم

18 مهر, 1395
مدرک گرا  نباشیم و درس را برای علم آموزی بخوانیم

امام جمعه کازرون در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورد گفت مدرک گرا نباشیم و درس را برای علم آموزی بخوانیم

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کازرون در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورد که صبح پنج شنبه در سالن نصرالله مردانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان و همچنین تسلیت ایام محرم گفت: علم از واژگان مقدس و  یکی از نشانه های توسعه هر کشور استقلال علمی و توجه به مراکز علمی است.

حجه الاسلام خرسند گفت: اسلام به عالم، علم و دانشگاه بسیار اهمیت می دهد و اگر می خواهید ترقی کنید علاوه بر ایمان باید عالم باشید و تقسیمات جهان به اول و دوم سوم، به خاطر همین پیشرفت علم است که ما باید این موازنه را به هم بزنیم و مقام معظم رهبری از وزیر علوم خواستند که توجه ویژه ای به رشد علم داشته باشند و نباید رشد و شتاب علمی کشور کم شود.

خرسند خطاب به مسئولان دانشگاه گفت: ما باید به تحقیق و پژوهش اهمیت بدهیم و  جوانان و دانشجویان جدیدالورود ما دارای استعداد و توانایی های بالایی هستند که باید به آنها اهمیت داده شود.

وی گفت: به تحصیل و علم اهمیت فراوان بدهید و به دنبال مدرک نباشید و درس را برای علم آموزی بخوانید.

خرسند گفت: محیط دانشگاه، محیط مقدسی است. هم حریم علمی دارد یعنی خوب درس بخوانید و هم حریم معنوی دارد یعنی حرمت دانشگاه و فضای آن رعایت شود و نباید محیط دانشگاه، ماننند محیط خیابان و پارک و ورزشگاه باشد. چون محیط علمی است و همه چیز باید عالمانه و متفکرانه باشد..حنی اگر کسی پایبند به اعتقاد مذهبی نیست باید قداست محیط علمی  را حفظ کند.

امام جمعه کازرون بیان داشت: هر شهری عرفی دارد و دانشجویان باید به عرف شهر توجه داشته باشند و آن را حفظ کنند و باید حریم هر شهر رعایت شود و خواهران و برادران دانشجو حتما به این موضوع توجه دارند و آن را رعایت   می کنند چون در این صورت کرامت خودتان حفظ می شود.

وی اظهار داشت: این دانشگاه علاوه براین که محیط علمی است و قداست دارد؛ به جهت انتصاب آن به حضرت سلمان فارسی قداستش دو چندان است و این هم افتخاری است برای شما و هم برای شهرستان کازرون.

خرسند در پایان ضمن خیرمقدم مجدد به دانشجویان جدیدالورود و تبریک قبولی آنها در دانشگاه، اظهار امیدواری کرد که در مدت تحصیل در کازرون بتوانند مدارج علمی را با موفقیت طی کنند و با افتخار به شهرهای خود برگردند و بتوانند منشا خدمات فراوانی برای کشور عزیزمان ایران بشوند. 

گروه : عمومی  |  
مدرک گرا  نباشیم و درس را برای علم آموزی بخوانیممدرک گرا  نباشیم و درس را برای علم آموزی بخوانیممدرک گرا  نباشیم و درس را برای علم آموزی بخوانیم
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان