جمعه ، 24 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 32   |  دفعات بازدید : 5711   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

مراسم جشن بزرگ سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با عنوان «ازدواج آسمانی» در دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد.

02 آبان, 1391

در مراسم جشن «ازدواج آسمانی» در دانشگاه سلمان فارسی بیان شد

 مهریه های سنگین، هزینه های سرسام آور ازدواج، هزینه های کمر شکن جهیزیه ، شرط خانه و ماشین دار بودن و شغل داشن برای پسر، همه و همه رسوم خود ساخته ای هستند که باعث بالا رفتن سن ازدواج در کشور ما شده اند که هیچ ربطی به اسلام ندارند.

مراسم جشن بزرگ سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با عنوان «ازدواج آسمانی» چهارشنبه بیست و ششم مهرماه در دانشگاه سلمان فارسی کازرون به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که در سالن اجتماعات استاد علی دوانی دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام قهرمانی سخنران مراسم، با اشاره به سخن علامه شهید مطهری در کتاب سیری در سیره نبوی با موضوع ضرورت الگوگیری از اهل بیت (ع) در زندگی و در همه دوران ها خاطر نشان کرد: الگوی رفتاری و اخلاقی ما در زندگی می بایست اهل بیت (ع) باشند و ما باید عاشق آنها باشیم و عاشق واقعی اهل بیت می بایست یک زندگی اهل بیتی داشته باشد و در مشکلات و سختی ها به آن بزرگواران تمسک جوید.

وی ضمن مهم دانستن انتخاب های زندگی در سرنوشت یک فرد، انتخاب همسر را مهمترین انتخاب برای هر انسان به شمار آورد و خاطر نشان کرد: در قرآن آمده است که بسیاری از افراد در روز آخرت به خاطر بی دقتی درانتخاب دوست پشیمان شده اند.

وی ادامه داد: چه بسا بی دقتی در انتخاب همسر منجر به جهنمی شدن زن یا مرد شود و برعکس چه بسا دقت در انتخاب همسر باعث بهشتی شدن زن یا مرد شود.

این فعال فرهنگی شهرستان کازرون ضمن اشاره به در نظر داشتن معیار ایمان در انتخاب همسر افزود: بسیاری از ثروتمندان و بزرگان و صاحب مقامان زمان پیامبر اکرم (ص) به خواستگاری حضرت فاطمه (س) رفتند اما ایشان کسی را به عنوان همسر خود برگزیدند که مظهر ایمان به خدا بود که این موضوع باید برای ما درس آموز باشد.

وی افزود: در انتخاب همسر حتماً باید داشتن ایمان را به عنوان ملاکی مهم در نظر داشت؛ چرا که عوامل ظاهری بعد از مدتی به دست فراموشی سپرده می شوند و این ایمان و باطن است که ماندگار می ماند.

حجت الاسلام قهرمانی ضمن بیان دلیل بسیاری از جدایی ها بعد از ازدواج تصریح کرد: باید در انتخاب همسر از عقل استفاده برد؛ چرا که علت بسیاری از جدایی ها بی دقتی و به کار نبستن عقل و به دام افتادن در تور احساسات شدن در انتخاب همسر است.

این فعال فرهنگی ضمن برشمردن عوامل سخت شدن ازدواج و مهیا نبودن آن برای جوانان، به شدت از رسوم خود ساخته گروهی از مردم که باعث تأخیر در سن ازدواج می شود انتقاد نمود و تصریح کرد: به گفته قرآن ما گاهی اوقات چیزهایی می پرستیم که خودمان آن ها را آفریده ایم.

وی اضافه کرد: مهریه های سنگین، هزینه های سرسام آور ازدواج، هزینه های کمر شکن جهیزیه ، شرط خانه و ماشین دار بودن و شغل داشتن برای پسر، همه و همه رسوم خود ساخته ای هستند که باعث بالا رفتن سن ازدواج در کشور ما شده اند که هیچ ربطی به اسلام ندارند.

از دیگر برنامه های این جشن می توان به مولودی خوانی برادر رستگار مقدم مداح اهل بیت، برگزاری مسابقه و برنامه جالب توجه مصاحبه زنده با زوج جوان دانشجوی بسیجی اشاره کرد.

گروه : عمومی  |  
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان