دوشنبه ، 20 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 570   |  دفعات بازدید : 1633   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت نوروز ۱۳۹۸

29 اسفند, 1397
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت نوروز ۱۳۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

 

زکوی یار می آید نسیم باد نوروزی                               از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

فرا رسیدن نوروز نویدبخش شکفتن شکوفه های امید و پیروزی است. هر سال نوروز به همراه خود، این پیام را برای ما می آورد که هستی درآمیخته با شادابی است و پایان هر دشواری، آسایش و پس از هر تلاشی، پیروزی است. نوروز یادآور تحول به احسن حال است؛ اگر به امید بهار، سردی ها و سختی ها را طی کرده باشیم. نوروز فرصتی است برای تحول درون به سوی پاکی و اصلاح امور در جهت نیکی. در این بهترین ساعات و  نیکوترین ایام از آفریدگار بهار خواستاریم که تحول به احسن الحال را در سراسر زندگی مردم و میهن سربلند ما ایران عزیز جاری سازد .

هزاران سال است كه نوروز پیام آور شادی و طراوت برای این سرزمین و همدم شادی ها و مرهم زخم های مردمان این سرزمین کهن است. از این رو نوروز کهنسال، باردار تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین است و با خود امیدها دارد و طراوت ها به این سرزمین باستانی بخشیده است و چون خورشید تابان، نماد روشنایی و گرمی و زندگی است و از این جهت برای تک تک ایرانیان عزیز است و محترم و اين رمز ماندگاري نوروز است كه اين چنين ديرپا در خانه و دل های ما جاكرده و در طول تاريخ این كهن بوم، محبوب بوده است و ماندگار.

نوروز فرهنگ استواری است كه نسل‌های این سرزمین کهن و اقوام مختلف آن را به هم پيوند مي‌زند و با این پیوند، ملتی با عظمت و سرفراز و با سابقه ساخته است که در تمام جهان بی نظیر است. در دورانی که شاهد افراط‌گرایی های بی حد و مرز، به بهانه های پوچ و دستاویزهای سست و بی ارزش هستیم، نوروز با اعتدال خود، برای بشریت، پیام های راهگشا دارد و یادآور قدرت فرهنگ برای ساختن تمدنی مانا و منعطف و معتدل است.

سال 1397 را در حالی پشت سر نهادیم که در کنار تمام مشکلاتی که از طرف دشمنان برای این مردم ایجاد شد با طعم شیرین حضور گسترده مردم فهیم و شریف میهنمان در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، رنگی جاودان به خود گرفت و عزم استوار این مردم، برای پیمودن مسیر پیشرفت و ترقی و استقلال و آزادی را بار دیگر بر همه جهانیان آشکار نمود.

 

دانشگاه سلمان فارسی کازرون در سال 1397با همت و تلاش فرد فرد اعضای محترم هیات علمی و کارمندان گرامی و دانشجویان عزیز، موفقیت هایی را در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به دست آورد و امید است که در سال جدید در سایه کوشش و تلاش بیش از پیش خانواده بزرگ دانشگاه، قله های دانش و پیشرفت، یکی پس از دیگری فتح شوند و افتخارت بیشتری برای دانشگاه به دست آید.

این جانب به شکرانه این همه توفیق هم برای میهن و مردم عزیزمان و هم برای دانشگاه، در برابر پروردگار مهربان سر به سجده می نهم و به مناسبت فرارسیدن نوروز 1398 و دمیدن بهار و سال نو، به خانواده بزرگ دانشگاه سلمان فارسی اعم از استادان، دانشجویان، کارکنان صمیمانه تبریک می گویم و از خداوند بزرگ، بـرای همگان سالی سرشار از پیروزی، شادی و سربلندی خواستارم.

دکتر انوشیروان غفاری پور

رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون

گروه : عمومی  |  
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت نوروز ۱۳۹۸
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان