چهارشنبه ، 2 تیر ، 1400

کد خبر: 736   |  دفعات بازدید : 530   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت گرامیداشت شهادت دکتر مصطفی چمران

30 خرداد, 1399
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت گرامیداشت شهادت دکتر مصطفی چمران

بسم رب الشهدا و الصدیقین


31 خرداد، یادآور نام و یاد قهرمانی دیگر از این سرزمین است؛ بزرگ مردی که به قله اخلاص و ایمان دست یافت. مبارزی که در تبعیت از مولایش علی علیه السلام، به زیبایی، علم و ایمان و شجاعت و جهاد را به هم پیوند زد تا از دل آن، الگویی بیرون آید که اسطوره دوران شود. عرفان را با جهاد فی‌سبیل الله درهم آمیخت و نسل جدیدی از عارفان پرورد که عبادتگاهشان جبهه‌های جنگ بود و سنگر سجاده اخلاصشان بود و یا حسین و یا زهرا ورد نیمه شبانشان.

امام خمینی (قدس‌سره)، درباره دکتر مصطفی چمران، این شهید فی‌سبیل الله فرمودند: «سردار پر افتخار اسلام، مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی و پیوستن به ملأ اعلی‌، سربازی که در جبهه‌‌های نبرد با باطل، چه در لبنان و چه در ایران حماسه می‌‌آفرید و سرلوحه مرام او اسلام عزیز و پیروزی حق بر باطل بود، جنگجویی پرهیزکار و معلمی متعهد که کشور اسلامی ما به او و امثال او احتیاج مبرم داشت».
اینک پس از سی و نه سال از شهادت این ابرمرد دوران و آن دانشمند عزیز و آن مجاهد و عارف وارسته و فرمانده حکیم، بر همه آشکار شده‌است که راه سعادت و رستگاری این ملت از مسیری می‌گذرد که چمران با رشادت و درایت و با خون پاک خویش، آن را ترسیم کرد.
شهید دکتر مصطفی چمران و نقش بی‌بدیل وی به عنوان یک استاد فرهیخته و عالم، می‌تواند به عنوان برترین الگوی پیش روی اساتید و دانشگاهیان برای تحقق آرمان‌ها و اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیشرفت ایران اسلامی باشد.
این‌جانب ضمن گرامیداشت نام و یاد آن شهید سعید، روز بسیج اساتید، را به جامعه اساتید شهرستان کازرون، مخصوصا اساتید عالم و فرهیخته دانشگاه سلمان فارسی کازرون تبریک عرض نموده و توفیق این عزیزان را در تبعیت از راه و روش و منش آن شهید جاودان نام، از درگاه باری تعالی مسالت دارم.


دکتر انوشیروان غفاری‌پور
رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون

گروه : عمومی  |  
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت گرامیداشت شهادت دکتر مصطفی چمران
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان