ﺳﻪشنبه ، 21 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 654   |  دفعات بازدید : 828   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو

16 آذر, 1398
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو

شانزدهم آذر سرآغاز و نقطه عطفی در تاریخ دانشگاهی ما است. این حادثه سبب شد که عرصه حیات علمی کشور ما با حیات اجتماعی و سیاسی گره خورد و هر دو تا حدی یک هدف شوند. این پیوستگی مبارک، سال ها است که ادامه دارد و یادآوری سالانه آن سبب می شود که از آرمان های اجتماعی و سیاسی دانشگاه غفلت نشود؛ آرمان هایی که مهم ترین نمود آن استکبارستیزی و روحیه خودباوری است. جنبش دانشجویی به معنای حضور همه دانشجویان در عرصه فرهنگ و سیاست است.

ویژگی هویت دانشجویی در کشور ما دارای سه جنبه به هم پیوسته هست؛ 1- علم و معرفت، 2- اخلاق و معنویت و 3- تدبیر و سیاست. این سه جنبه از هم جدایی ناپذیر است و اگر در جامعه دانشگاهی دیده شود یکی از این ابعاد وجود ندارد یا کم رنگ است، باید به نقص هویت دانشجویی آن معترف بود و به ترمیمش پرداخت.دانشجو با دیدگاه جامع و هویت کامل دانشجویی را می توان به کسی اطلاق کردکه علاوه بر برجستگی در مفاهیم علمی، به درجه بالایی از بینش و درک سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رسیده باشد و در قبال سرنوشت جامعه ومسائل سیاسی کشور و جهان اطراف حساسیت لازم را نشان دهد. این بدان معنا است کهفعالیت دوره دانشجویی یک دانشجوی جامع الاطراف، تنها نباید منحصر در محور مسائل فردی وشخصی باشد و از رویدادهای جامعه وجهان غافل گردیده، نسبت به آن بی تفاوت باشد؛ بلکه باید با بینشی علمی و عمیق و صحیح و مستقل به تحلیل حوادث و رویدادهای جهانی و داخلی کشور بپردازد و موضع مناسب و قاطع اتخاذ کرده و در صورت لزوم در آن راستا گام بردارد. آن گونه که حضرت امام (ره)، همواره از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار داشتند که همچون ناظری بصیر و آگاه، هوشمندانه و متعهدانه، عملکردها و تصمیم گیری ها را مد نظر گیرند و با نقادی دلسوزانه، خطاها و لغزش های احتمالی را گوشزد کنند و همچون مشاوران و کارشناسانی امین، همکاری و هم فکری خویش را از دست اندرکاران و مجریان امور دریغ نکنند.دانشجو باید بداند عضو این جامعه است و همان گونه که از محیط اجتماعی داخلی و خارجی تأثیرپذیر است؛قدرتی فراوان نیز داردکه می‌تواند در جامعه و اداره آن تاثیر گذار باشد.
این جانب روز پر افتخار دانشجو را به همه دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی کازرون و همچنین به عنوان نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهرستان کازرون، این روز را به سایر دانشجویان این شهرستان و اساتید، فرهیختگان، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امید دارم که دانشجویان عزیز در همه مراحل دانشجویی خود و در دیگر عرصه های زندگی سربلند و پیروز باشند.
دکتر انوشیروان غفاری پور
رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون
گروه : عمومی  |  
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان