دانشگاه سلمان فارسی کازرون
ﺳﻪشنبه ، 21 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 774   |  دفعات بازدید : 383   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

چاپ مقاله عضو هیئت علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون در مجله معتبر بین‌المللی Scientific Reports از گروه انتشارات Nature

26 مرداد, 1399

مقاله علمی دکتر محمدرضا پورکریمی، عضو هیئت‌علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون که به همراه برخی از دانشمندان هندی نوشته شده بود، در مجله معتبر بین‌المللی Scientific Reports   از گروه انتشارات Nature منتشر شد.

چاپ مقاله عضو هیئت علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون در مجله معتبر بین‌المللی Scientific Reports   از گروه انتشارات Nature

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، مقاله ISI دکتر محمدرضا پورکریمی، عضو هیئت علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون، با عنوان «Experimental Realization of controlled quantum teleportation of arbitrary qubit states via cluster state» در نشریه Scientific Reports   از گروه انتشارات Nature با ضریب تأثیر 4 پذیرفته و در شماره 12 آگوست 2020 این نشریه معتبر بین‌المللی منتشر شد.

دکتر پورکریمی در تشریح موضوع این مقاله اظهار داشت: انتقال اجسام بصورت محو شدن در یک مکان و ظاهر شدن در مکانی دیگر، یکی از رویاهای دیرینه بشر بوده است. در سال‌های اخیر دانشمندان بصورت تئوری و تجربی تلاش‌های بسیاری برای تحقق این این ایده انجام داده‌اند و مقالات متعددی در این زمینه به چاپ رسانیده‌اند.

به گفته وی، براساس نتایج به دست آمده از این مقاله، نشان داده شده است که می‌توان با استفاده از یک پروتکل خاص فیزیک کوانتم، چند ذره کوانتمی را به صورت تجربی با استفاده از پردازنده‌ی رایانه کوانتومی IBM،  به همان روش ذکر شده انتقال داد. این ایده برای اولین بار در دنیا ارائه شده است و می‌توان از آن برای توسعه و تحقق یکی از آرزوهای بشر استفاده کرد.

گفتنی است مجله Scientific Reports در چارک اول (Q1) نشریات قرار دارد و علاقمندان جهت دسترسی به این مقاله می‌توانند به آدرس الکترونیکی www.nature.com/articles/s41598-020-70446-8 مراجعه کنند.

همچنین دکتر غریب فاضل‌نیا، سرپرست دانشگاه سلمان فارسی کازرون، طی پیامی ضمن تبریک این موفقیت و تقدیر از دستاورد علمی دکتر پورکریمی، ابراز امیدواری نمود موفقیت‌های علمی ایشان تداوم یافته و زمینه‌ی دانشی هرچه مناسب‌تری را برای ارتقا دانشگاه سلمان فارسی کازرون و ارایه خدمات علمی و پژوهشی بهتر به دانشجویان این دانشگاه فراهم آورد.

گروه : عمومی  |  
چاپ مقاله عضو هیئت علمی رشته فیزیک دانشگاه سلمان فارسی کازرون در مجله معتبر بین‌المللی Scientific Reports   از گروه انتشارات Nature
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان