ﺳﻪشنبه ، 21 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 602   |  دفعات بازدید : 1312   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

گام اول اجرای روندهای الکترونیکی و غیر حضوری امور آموزشی دانشگاه سلمان فارسی کازرون عملیاتی گردید

28 خرداد, 1398

با تکمیل دو فرایند جدید اتوماسیون، اولین گام از طرح توسعه روندهای الکترونیکی امور آموزشی دانشگاه سلمان فارسی کازرون اجرایی شد. معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه سلمان فارسی که در اسفندماه 1397 از برنامه‌های در دست اقدام در این رابطه خبر داده بود با اشاره به اینکه صدور گواهی اشتغال به تحصیل و همچنین مراحل تسویه حساب بدون مراجعه حضوری دانشجو امکان‌پذیر گردیده است، از افزوده شدن قابلیت‌های دیگر در راستای ارائه و گسترش خدمات الکترونیکی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و مدیریت امور آموزشی دانشگاه خبر داد.

دکتر ابوذر خسروی به کارگیری روش‌های نوین آموزشی مانند آموزش الکترونیکی را بخش مهمی از چرخه استفاده از فناوری در یادگیری برشمرد که امروزه در دنیا مورد استقبال قرار گرفته است و ابراز نمود که دانشگاه سلمان فارسی نیز بایستی همگام با سایر دانشگاه‌های پیشرو کشور از قابلیت‌های این حوزه بهره‌مند گردد. به همین دلیل در سال تحصیلی آینده برخی دروس به صورت آزمایشی به شکل الکترونیکی برگزار خواهند شد و در صورت موفقیت آمیز بودن برگزاری دوره‌ها از لحاظ فنی و بازده آموزشی مناسب، امید است این روش برای دوره‌های آموزشی متعدد، به همت مرکز آموزشهای آزاد و مجازی در دانشگاه به کارگرفته شود.

بر اساس آیین‌نامه دوره‌‌های کاردانی و کارشناسی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اختیار دارند ده درصد از واحدهای درسی هر دوره را به صورت الکترونیکی ارائه نمایند.

گروه : عمومی  |  
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان