دوشنبه ، 20 اردیبهشت ، 1400

کد خبر: 677   |  دفعات بازدید : 2782   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دومین جشنواره سالانه شعر کازرون همراه با بزرگداشت گُلبُن کازرونی برگزار می‌گردد / دبیرخانه دائمی جشنواره تأسیس شد

29 دی, 1398
دومین جشنواره سالانه شعر کازرون همراه با بزرگداشت گُلبُن کازرونی برگزار می‌گردد /  دبیرخانه دائمی جشنواره تأسیس شد

دومین جشنواره سالانه شعر کازرون در قالب سه محور مجزا و همراه با بزرگداشت گُلبُن کازرونی، شاعر بنام کازرون در دوره قاجار برگزار می‌شود.
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر مهدی رضایی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی ضمن اعلام این خبر افزود: باتوجه به اینکه این دانشگاه تا مقطع دکتری در رشته زبان و ادبیات فارسی به آموزش دانشجویان می‌پردازد و در کنار آن وجود ظرفیت‌های غنی شعر کازرون در طول تاریخ و همچنین در دوره معاصر، برگزاری جشنواره شعری به نام جشنواره سالانه شعر کازرون در تقویم فرهنگی دانشگاه به تصویب رسیده‌است تا از این طریق بتوان بیش از پیش از ظرفیت‌های علمی موجود در دانشگاه سلمان فارسی برای ارایه خدمات علمی و فرهنگی به شهرستان کازرون استفاده نمود.
وی در ادامه ضمن اشاره به استفاده از نظرهای کارشناسان مختلف برای برنامه‌ریزی جشنواره سالانه شعر کازرون افزود: در تلاش هستیم تا این جشنواره بتواند به عنوان یکی از بسترهای لازم برای تقویت فضای فرهنگی شهرستان کازرون ایفای نقش کند و به دنبال تحقق این موضوع، جلسات متعددی را با کارشناسان مختلف حوزه شعر و ادبیات برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم ساختار اجرایی جشنواره را با بهترین بهره‌وری ممکن شکل‌دهی نماییم.
دکتر رضایی همچنین تصریح نمود: این جشنواره فرصتی مناسب برای پرداختن به چهره‌های شاخص شعر کازرون محسوب می‌شود و در همین راستا هر دوره به بزرگداشت یکی از شاعران کازرونی اختصاص می‌یابد. نخستین جشنواره با یاد شاعر فقید و بنام کازرونی، مرحوم نصرالله مردانی برگزار شد و جشنواره پیش‌رو به بزرگداشت گُلبُن کازرونی از شعرای عصر قاجار اختصاص یافته است.
معاون فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی در ادامه با اعلام اینکه دبیرخانه دائمی جشنواره سالانه شعر کازرون در این دانشگاه راه‌اندازی شده است، خاطر نشان نمود: با تأسیس و راه‌اندازی دبیرخانه سالانه شعر کازرون در تلاش هستیم تا ضمن مدیریت بهتر برگزاری جشنواره سالانه شعر، در طول سال نیز ارتباط‌های موثر و بیشتری با جریان‌های شعر و ادبیات کازرون برقرار کنیم تا از این طریق بتوانیم خدمات علمی و پژوهشی بیشتری را در حوزه ادبیات به این شهرستان ارایه نماییم.
وی همچنین درخصوص شرایط برگزاری دومین جشنواره سالانه شعر کازرون افزود: این جشنواره در سه محور آزاد، کازرون و طنز برگزار خواهد شد و در هر محور اشعار آزاد و کلاسیک به صورت جداگانه داوری خواهند شد. شرکت در بخش مسابقه این جشنواره محدودیت سنی ندارد و از برگزیدگان نهایی در روز برگزاری جشنواره تقدیر خواهد شد.
گفتنی است بنا بر اعلام دبیرخانه این جشنواره، دومین جشنواره سالانه شعر کازرون، روز یکم اردیبهشت ماه سال 1399 و در سالن علامه دوانی دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار خواهدشد.

گروه : عمومی  |  
دومین جشنواره سالانه شعر کازرون همراه با بزرگداشت گُلبُن کازرونی برگزار می‌گردد /  دبیرخانه دائمی جشنواره تأسیس شد
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان