چهارشنبه ، 2 تیر ، 1400

کد خبر: 707   |  دفعات بازدید : 1000   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت نوروز ۱۳۹۹

28 اسفند, 1398
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت نوروز ۱۳۹۹

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

فرارسیدن نوروز و دمیدن بهار  و حلول سال نو خورشیدی، تکرار زیبایی های نهفته در طبیعت است. چرخش جهان از سردی به اعتدال و زمانی است مناسب برای نو شدن ها برای انسان، زمانی است برای چرخش در دیدگاه و اندیشه وتحول در نگاه به جهان و جامعه. می توان از این گردش طبیعت استمداد جست و خشکی روح را به طراوت بدل کرد و نامهربانی هارا (اگر وجود دارد و در ضمیرها نهفته است) با مهر و دوستی جایگزین کرد. جهان بزرگترین آموزگار است برای کسانی که دلی بینا دارند تا بدانند که زردی خزان و سردی زمستان را پایانی است با بهاری دل انگیز. سختی گذرنده است و پایانی در انتظار هر ناملایمتی است که خداوند سبحان فرمود «ان مع العسر یسرا» و بهار زیباترین تفسیر این آیه و دلنشین ترین و امید بخش ترین وعده خداوند سبحان است.
سال ۱۳۹۸ سال آزمون‌های دشواری برای مردم شریف و توانا و اصیل ایران اسلامی بود. مردمی که در طول تاریخ چندهزار ساله خود سختی هایی بسیار دشوارتر از آنچه در این سال دیدند را پشت سر نهاده اند و تاریخ غنی و فخرآورشان، پر است از پیروزی های فراوان پس از مصائب و مشکلات. مقاومت به همراه شجاعت و شهامت، رمز گذر از مشکلات و ساختن تاریخی پر افتخار و پیشینه ای درخشان بوده است و کماکان این خصیصه در نهاد این ملت نجیب، نقش بسته است و به پشتوانه این ویژگی منحصر به فرد ملی ما است که ایران از کهن ترین کشورها است و مردم این سرزمین، باسابقه ترین ملت جهان اند و توانسته اند قدیمی ترین تمدن جهان را با همین صبوری ها و شهامت ها و شجاعت های بی بدیل خود بسازند. امید داریم سال نو آغازی بر زوال مصائب باشد و حلول آن شروع روزگار شادی ها و پیشرفت ها و گذر از مصائب سال کهنه شود تا همراه با طبیعت، جشنی برایپایان همه ناملایمات یک ساله برگزار کنیم.
این جانب فرا رسیدن سال نو و دمیدن نوروز ۱۳۹۹ را در مرتبه اول به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای – دامت برکاته- تبریک عرض می کنم و از حضرت احدیت طول عمر و سلامتی وی را مسالت دارم. بعد از آن، این نوروز فرخنده و زیبا را به همه عزیزانم در دانشگاه سلمان فارسی کازرون، اعم از اساتید دانشمند و فرزانه، کارکنان کوشا و دلسوز، دانشجویان فهیم و بی نظیر و خانواده های ارجمندشان تبریک عرض نموده و آرزوی سالی خوش همراه با شادی و پیروزی برای تک تک این عزیزان دارم. همچنین فرارسیدن سال نو و این بهار دل انگیز و نوروز کهنسال را به همه مردم اصیل و نجیب و مهربان کازرون تبریک عرض نموده و آرزوی سربلندی و شادی و موفقیت برای این بزرگواران دارم. امید است در سایه ایزد تبارک و تعالی و توفیقات وی، همه ما بتوانیم با عمل به دستورات وی و تصفیه درون و گام نهادن در مسیر انبیا مخصوصا حضرت ختمی مرتبت و اوصیای معصومین، از بندگان مخلص و رستگار وی به شمار آییم. آمین یا رب العالمین

دکتر انوشیروان غفاری پور
رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون

گروه : عمومی  |  
پیام رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون به مناسبت نوروز ۱۳۹۹
نظرات
در حال حاضر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر


طراحی و پشتیبانی پورتال : فناوران توسعه ایرانیان ایستا
دی ان ان