کلنگ احداث خوابگاه 340 نفری دانشجویان دختر دانشگاه سلمان فارسی کازرون به زمین خورد / دکتر شهریور: روز امضا قرارداد این خوابگاه، بهترین روز زندگی‌ام بود / فرماندار ویژه کازرون: برای سرمایه‌گذاران و خیّرین، فرش قرمز پهن می‌کنیم
Posted on اسفند 07, 1398 15:51
کلنگ احداث خوابگاه 340 نفری دانشجویان دختر دانشگاه سلمان فارسی کازرون به زمین خورد / دکتر شهریور: روز امضا قرارداد این خوابگاه، بهترین روز زندگی‌ام بود / فرماندار ویژه کازرون: برای سرمایه‌گذاران و خیّرین، فرش قرمز پهن می‌کنیم

صبح امروز، هفتم اسفندماه، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه کازرون، جمعی از مسوولین شهرستان، مسوولین موسسه خیریه روستاییان و عشایر فارس، هیئت رییسه و کارکنان دانشگاه سلمان فارسی کازرون، کلنگ احداث خوابگاه دختران این دانشگاه که در دو طبقه و با زیربنایی بالغ بر سه هزار مترمربع احداث خواهد شد، به زمین خورد.

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر انوشیروان غفاری‌پور، ریاست دانشگاه سلمان فارسی در این مراسم ضمن قدردانی از دکتر فریدون مهبودی، خیّری که هزینه احداث این خوابگاه را تأمین نموده، خاطر نشان نمود: امروز به یکی از بزرگترین آرزوهایم در طول زندگی دست یافتم؛ چراکه با بلندنظری و همت ستودنی دکتر مهبودی و همکاری موسسه خیریه روستاییان و عشایر فارس، توانستیم گامی ضروری و حیاتی را برای خدمت به دانشجویان این سرزمین برداریم که بدون شک دستاوردهای زیادی را برای رونق علم و دانش به دنبال خواهد داشت.
رییس دانشگاه سلمان فارسی کازرون در ادامه افزود: دانشگاه سلمان فارسی کازرون به عنوان یکی از ظرفیت‌های علمی شهرستان، فضای بسیار مناسبی را برای توسعه پیش‌روی خود دارد و با تکیه به توانمندی علمی، زیرساخت‌های موجود و چشم‌انداز توسعه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده، می‌تواند علاوه بر ارایه خدمات به مردم شریف شهرستان کازرون، به سایر شهرستان‌های همجوار و همچنین مناطق غرب فارس که در مجموع جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را شامل می‌شوند، خدمات علمی و آموزشی ارایه دهد و نه تنها زمینه‌های رشد تحصیلی جوانان این مناطق را که برخی از آنها مناطق محروم و کمتر برخوردار را نیز شامل می‌شوند، فراهم آورد، بلکه فعالیت‌های پژوهشی و مشاوره‌های علمی برای حل مسائل و مشکلات این مناطق را نیز به مدیران و برنامه‌ریزان آنها ارایه نماید.
دکتر غفاری‌پور در پایان ابراز امیدواری نمود همچنان شاهد حضور خیّرین در حوزه‌های مرتبط با دانشگاه‌ها باشیم و افزود: خوشبختانه کازرون خیّرین فهیم و بزرگواری دارد که همواره در حوزه‌های مدرسه‌سازی، بهداشت، مساجد و... پیش‌قدم بوده‌اند  و گام‌های آنها بسترهای فراوانی را در این حوزه‌ها در سطح شهرستان ایجاد کرده است. اکنون امیدواریم بتوانیم شاهد حضور پررنگ‌تر این خیّرین در سطح فعالیت‌های مرتبط با دانشگاه‌ها باشیم، چراکه بررسی‌های متعدد حاکی از آن است که توسعه دانشگاه‌ها از جمله نیازهای ضروری و حیاتی جامعه می‌باشد.
در ادامه دکتر شهریور، مدیرعامل موسسه خیریه روستاییان و عشایر فارس طی سخنانی با اشاره به تاریخچه فعالیت و حوزه‌های گسترده خدماتی که این موسسه به روستاییان و عشایر ارایه می‌دهد، خاطر نشان نمود: روزی که قرارداد احداث خوابگاه دختران دانشگاه سلمان فارسی کازرون را امضا کردم، بهترین روز زندگی‌ام بود. این پروژه یکی از برحق‌ترین پروژه‌ها و از جمله نیازهای اساسی است که هم می‌تواند کمک شایان توجهی به حل مشکلات تحصیلی روستاییان و عشایر نماید و هم ظرفیت مناسبی برای ارتقا زیرساخت‌های مرتبط با حوزه علوم در کازرون و استان فارس را به وجود آورد.
ایشان در ادامه با اشاره به تلاش‌های دکتر مهبودی افزودند: شاهد بوده‌ام که ایشان چگونه و با چه حساسیتی برای کمک به نیازهای مختلف عشایر و روستاییان تلاش کرده‌اند و خوشحالم که با دید وسیعی که نسبت به جامعه و ضرورت‌های آن دارند، برای کمک به نهاد علمی معتبری مانند دانشگاه سلمان فارسی کازرون نیز قدم پیش گذاشتند و به یاری دانشگاه آمدند.
دکتر شهریور همچنین تصریح نمود: احداث این خوابگاه را یک پروژه جهادی می‌دانیم و باتوجه به تجربه سایر پروژه‌های جهادی که در نقاط دیگری از کشور انجام داده‌ایم، از جمله احداث چندین اورژانس بین‌راهی، این انتظار را از مسوولین شهرستان کازرون داریم که در حین ساخت، مشارکت موثری را داشته باشند تا با اتکا به کمکی که از سوی خیّر محترم، جناب آقای دکتر فریدون مهبودی تخصیص داده شده است، بتوانیم خوابگاه دانشجویان دختر را در بازه زمانی پیش‌بینی شده احداث نماییم.
داریوش دهقان، معاون استاندار و فرماندار ویژه کازرون از دیگر سخنران‌های این مراسم بود. ایشان با اشاره به ظرفیت‌های بالای کازرون در حوزه‌های مختلف خاطر نشان نمود: به وضوح شاهد هستم که شهرستان کازرون دارای ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی و اجتماعی متعددی است که اگر ما بتوانیم زمینه لازم برای فعالیت و تحقق حتی ده درصد از این سرمایه‌ها را فراهم آوریم، خواهیم توانست بسیاری از مشکلات و مسائل پیش‌روی کازرون را برطرف کنیم.
ایشان دکتر مهبودی را یکی از سرمایه‌های برجسته‌ی شهرستان کازرون قلمداد نموده و افزودند: خوشبختانه امروز شاهدیم که با تلاش و پشتکار نیروهای زحمت‌کش شهرستان و دانشگاه سلمان فارسی، یکی از این ظرفیت‌ها در جهت توسعه کازرون فعال شده است و مطمناً اقدام ایشان در کنار سایر خدماتی که پیش از این در سطح شهرستان داشته‌اند، زمینه مهیاتری را برای ساخت آینده‌ای بهتر برای کازرون و استان فارس به وجود خواهد آورد.
دهقان در ادامه بر لزوم همکاری دستگاه‌های مختلف شهرستان کازرون برای تسریع در روند احداث این خوابگاه تأکید نمود و یادآور شد: فرمانداری ویژه شهرستان کازرون برای سرمایه‌گذاران و خیّرین فرش قرمز پهن می‌کند و در تمامی مراحل در کنار آنها خواهد بود و همواره به مسوولین مختلف شهرستان نیز تأکید کرده‌ام که از هیچ تلاشی برای حمایت از سرمایه‌گذاران و خیّرین کوتاهی نکنند. مجموعه فرمانداری نیز با تمام توان به این دست از مسایل ورود پیدا می‌کند تا خیّرین و سرمایه‌گذاران بتوانند با کمترین دغدغه خاطر ممکن به توسعه شهرستان کمک نمایند.
در ادامه با حضور مسوولین حاضر در این مراسم کلنگ مجموعه خوابگاهی دانشجویان دختر دانشگاه سلمان فارسی کازرون در زمین پردیس 78هکتاری این دانشگاه و در مجاورت دانشکده‌ها و سایر ابنیه در دست ساخت این پردیس، در کیلومتر 5 جاده کازرون ـ شیراز به زمین خورد. 
گفتنی است این مجموعه خوابگاهی با زیربنایی بالغ بر 3 هزار مترمربع به صورت حیاط مرکزی و در دو طبقه احداث خواهد شد و گنجایش 340 نفر را دارا خواهد بود.

چاپ